Sion : Ölü Dev

Sion

Ölü Dev

Noxus

Can:542.64 (+73 seviye başına)

Mana:275.6 (+45 seviye başına)

Saldırı Gücü:59.72 (+4 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.679 (+1.3% seviye başına)

Hareket Hızı:345

Can Yenileme:10.18 (+0.8 seviye başına)

Mana Yenileme:8.005 (+0.6 seviye başına)

Zırh:23.04 (+3 seviye başına)

Büyü Direnci:32.1 (+1.25 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Ölümün Görkemi

Sion savaşta katledilirse kendini yeniden canlandırır ama Canı hızla azalır.

Bu halde hareket edip, saldırabilir. %100 Can Çalma kazanır, saldırıları aşırı hızlıdır ve isabet halinde fazladan hedefinin azami Can değerinin %10’u kadar fiziksel hasar verir. Canavarlara karşı en fazla 75 ilave hasar verir.

Bütün yeteneklerinin yerine Ölüm Dalgası gelir, bu yetenek ona ani Hareket Hızı artışı kazandırır.


Kırıp Geçir

Bedel: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 10000

Sion önündeki bir alanda güçlü bir vuruş yapmak için hazırlanır, hazırlanması bittiğinde vuruşunu yaparak rakiplere hasar verir. Hazırlanmaya yeteri kadar zaman ayırırsa, isabet alan rakipler ayrıca havaya savrulur ve sersemler.

Sion ağır bir darbe indirmek üzere 2 saniyeye kadar hazırlanır. Vuruşu yaptığında, hedef alandaki rakiplere 20/40/60/80/100 (+60% Saldırı Gücü) ila 60/120/180/240/300 (+180% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir (minyonlara %60 hasar). İsabet alan rakipler kısa süreliğine yavaşlatılır.Sion hazırlanmaya en az 1 saniye ayırırsa, rakipler havaya savrulur ve 1,25 ila 2,25 saniyeliğine sersemler.


Ruh Eriten

Bedel: 65/70/75/80/85 Mana
Menzil: Kendin

Sion kendisini bir kalkanla korumaya alır ve 2 saniye sonra tekrar gerçekleştirerek etrafındaki rakiplere Büyü Hasarı verebilir.

Pasif: Sion her katlettiği birim için 2 azami Can kazanır (büyük canavar ve şampiyon katletme veya asistleri için 10).
Mevcut Avantaj: 10azami Can yüzdesiAktif: Sion, 6 saniyeliğine 30/55/80/105/130 (+40% Yetenek Gücü) (+0) (azami Can değerinin %10 kadarı) hasardan koruyan bir kalkana bürünür. 2 saniye geçtikten sonra kalkan hala duruyorsa, Sion tekrar etkinleştirerek kalkanıyla etrafındaki rakiplere 40/65/90/115/140 (+40% Yetenek Gücü) artı hedefin azami Can değerinin %10/11/12/13/14 kadarını büyü hasarı olarak verir. Minyonlara ve canavarlara karşı en fazla 400 ilave hasar verir.


İnfazcının Kükremesi

Bedel: 35 Mana
Menzil: 800

Sion’un ateşlediği kısa menzilli bir şok dalgası, isabet ettiği ilk hedefe hasar verir, onu yavaşlatır ve Zırh değerini düşürür. Şok dalgası bir minyon veya canavara isabet ederse, isabet ettiği birim geriye savrularak, içinden geçtiği bütün rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır.

Sion’un ateşlediği kısa menzilli bir şok dalgası, isabet ettiği ilk hedefe 70/105/140/175/210(+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek, onu %40/45/50/55/60 yavaşlatır ve 2,5 saniyeliğine Zırh değerini %20 azaltır.Hedef bir şampiyon değilse geriye savrulur. Geriye savrulan birimin içinden geçtiği bütün rakipler %50 ilave hasar alır ve %40/45/50/55/60 yavaşlar.


Durdurulamaz Hücum

Bedel: 100 Mana
Menzil: 7500

Sion bir yöne doğru hücum eder ve zamanla hızını arttırır. Fare imlecinin konumu aracılığıyla hücum ettiği yönü bir miktar değiştirebilir. Bir rakibe çarptığında ona hasar verir ve hücum ettiği mesafeye bağlı olarak havaya savurur.

Sion, 8 saniyeliğine bir yöne doğru hücuma geçer ve hücum esnasında fare imleci doğrultusunda bir miktar yön değiştirebilir. Hücum esnasında, Sion her türlü Kitle Kontrol etkisine karşı bağışıklık kazanır.Bir rakip şampiyona veya duvara çarptığında, 150/300/450(+40% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar vererek, küçük bir alan içerisindeki rakipleri havaya savurur ve 0.75 saniyeliğine sersemletir. Daha geniş bir alandaki rakiplerin Hareket Hızı 3 saniyeliğine %40/45/50 azalır.Sion daha uzağa hücum ederse, hasarı artarak 300/600/900(+80% ek Saldırı Gücü) olur ve sersemletme süresi 1.75 saniyeye çıkar.

Efsane

KAN.

KOKUSU GELİYOR.

İSTİYORUM. ACIYOR. LAZIM!

YAKLAŞTI. GELİYORLAR.

ZİNCİRLERİM YOK? ÖZGÜRÜM! ÖLDÜRMELİ!

YAKLAŞIN. EVET! ÖL! ÖL!

Bitti. Çok çabuk. Direnmediler. Daha fazla. Daha… fazlasını istiyorum.

Bir ses? Tanıdık değil. Gördüm. Büyük General. Generalim.

O gider. Ben takip ederim. İlerliyoruz. Nereye? Biliyor olmalıyım. Hatırlamıyorum.

Hepsinin kanı akıyor sonunda. Önemi var mı? Noxus fetheder. Gerisi? Boş. Zaferin tadına bakalı… çok oldu.

Savaş arabası sallanıyor. Takırtılar. Daracık bir kafes. Anlamsız merasim. Bekleyiş. Delirtiyor. Daha hızlı, itler!

İşte. Sancaklar. Demacia’lılar ve duvarları. Korkaklar. Kapıları paramparça olacak. Hemen aklıma katliam geliyor.

Kim verdi dur emrini? Erlerden cevap veren yok. Tanıdık yüzler görmüyorum. Benim hatırlamadıklarımı tarih de unutmuştur zaten.

Kafesin kapısı açıldı. Nihayet! Beklemek yok artık. HÜCUM!

Sapanlar ve oklar mı? Çoluk çocuk bunlar! Duvarları onları kurtarmaya yetmez!

Korkularının tadını alabiliyorum. Her darbeyle biraz daha büzüşüyorlar, barikatlar dağılıyor. AZ KALDI!

Noxus’un savaş davulları. Demacia’lı çığlıkları. Zafer, aldığın övgü ve madalyalarla ölçülmez. Zafer ellerine bulaşacan sıcak kandır! Hayat bu işte!

Ayaklarımın dibinde binlerce parçalanmış ceset yatıyor, etrafımda Demacia’lıların evleri alevler içinde. Çok kısa sürdü her şey! Son bir tane daha olsa…

Adamlar gözlerini bana dikti. Gözlerinde korku var. Zafere bakmaktan korkuyorlarsa, o ödlek gözleri yerinden çıkartırım. Büyük General’in gözlerinde korku yok, yalnızca tasvip var. Bugünkü fetihten memnun.

Büyük General ile birlikte savaş alanında yürüyoruz, yaptığımız kıyımı inceliyor. Bir düşman daha olsa elimde, ah! Yürürken aksıyor, savaşta ayağından mı yaralandı? Canı acıyorsa bile bunu belli etmiyor. Gerçek bir Noxus’lu. Yanında dolaştırdığı o hayvandan hazzetmiyorum ama. Hiç katkısı olmadığı halde ölüleri didikliyor. Savaş tazıları daha münasip yoldaşlardı.

Demacia yakında avucumuzun içinde olacak. Hissedebiliyorum. İlerlemeye hazırım. Büyük General istirahat etmemde ısrarcı. Düşmanlarım hâlâ hayattayken nasıl durabilirim?

Niye oyalanıyoruz? Beklemek içimi kemiriyor. Beni kendi halime bıraktılar. Kuş beni gözlüyor. Sinir bozucu. Başkasının olsa anında ezerdim kafasını.

Yorgunluk bastırıyor. Kendimi hiç bu kadar… halsiz hissetmemiştim.

Boram? Sen misin? Neler fısıldıyorsun?

Neredeyim?

Yakalandım mı? Köpek gibi kıstırıldım. Nasıl oldu bu?

Savaş oldu… kaleyi yerle bir ettik, sonra sessizlik. Pusuya mı düşürüldük? Hatırlamıyorum.

Yaralanmışım. Lime lime olmuş bir yarık, hissedebiliyorum… ama acımıyor. Öldüğümü sanmışlar. Onların ganimetiyim artık. Kader yüzüme gülüyor. Beni hapsedemeyecekler! Hayatımı bağışladıkları için pişman olacaklar.

Demacia’lı pislikler! Ağızlarından güzel sözler çıkıyor ama gaddarlıkta birbirleriyle yarışıyor hepsi. Beni bu kara, küflü deliğe tıktılar. Yemek vermiyorlar. İşkence eden yok. Beni teşhir edip böbürlenmiyorlar. Çürüyüp gitmeye terk ettiler.

Yüzümün en çok güldüğü anı anımsadım. Kralın tekini gırtlağından tutup, kalbinin son atışını avucumda hissedene kadar sıkmıştım. Bıraktığımı hatırlamıyorum. İntikamını böyle mi alıyorsun Jarvan?

Zafer marşı geliyor kulaklarıma. Taş zeminde yankılanan çizmeler. Zindanın duvarlarında hayal meyal yankılanıyor. Noxus davullarının temposu bu. Özgür kalacağım. Sokaklar Demacia’lı kanıyla yıkanacak!

Kimse gelmedi. Gürültü patırtı olmadı. Geri çekilen yok. Hayal mi kurdum yoksa?

Ayağımdaki yara sızlamıyor bile. Bir şey takmışlar, demir çizmeyi zar zor fark ettim. Pastan görünmüyor.

Ayağımı ne zaman kaybettim?

Kanın kokusunu hâlâ alıyorum. Savaş. İçimi rahatlatıyor.

Açlıktan midem kazınıyor. Uyumuyorum. Zaman geçmek bilmiyor. Çok yoruldum.

Ne kadar oldu?

Çok karanlık. Bu çukur. Hatırlıyorum. Büyük General. Fısıldamaları. Ne diyordu?

Sandığım kişi değil.

Siliniyor. Unutmamalıyım.

Mesaj. Kes. Hatırla.

”SION – Dikkat kuzgun var.”

ÇIKARIN BENİ!

KAN.

Arkadaşlar

  • Swain

Rakipler

  • Jarvan IV

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.