Shyvana : Ejder Kanı

Shyvana

Ejder Kanı

Demacia

Can:594.6 (+95 seviye başına)

Saldırı Gücü:60.712 (+3.4 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.658 (+2.5% seviye başına)

Hareket Hızı:350

Can Yenileme:8.59 (+0.8 seviye başına)

Zırh:27.628 (+3.35 seviye başına)

Büyü Direnci:32.1 (+1.25 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Ejderkanı

Shyvana bonus Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Shyvana Ejderha biçimindeyken bu bonuslar iki katına çıkar.


Çifte Isırık

Bedel: Bedelsiz
Menzil: Kendin

Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar. Normal saldırılar Çifte Isırık’ın bekleme süresini 0,5 saniye azaltır.

Ejderha Biçimi: Çifte Isırık Shyvana’nın önündeki bütün birimleri biçer.

Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar ve ikinci vuruşu (+80/85/90/95/100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Ek hasar, Shyvana’nın Saldırı Gücü değerinin %80/85/90/95/100 kadarına eşittir. Normal saldırılar, Çifte Isırık’ın bekleme süresini 0,5 saniye düşürür.
Ejderha Biçimi: Çifte Isırık, Shyvana’nın önündeki bütün birimleri biçer.


Ateş Burgacı

Bedel: Bedelsiz
Menzil: 325

Shyvana 3 saniyeliğine etrafını ateşle kuşatarak, yakınındaki rakiplere saniye başı büyü hasarı verir ve daha hızlı hareket eder. Büyü devam ettikçe, Hareket Hızı azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı’nın süresini uzatır.

Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı altındaki zemini kavurur ve kavrulan zeminde duran rakipler sürekli hasar alır.

Shyvana yakınındaki rakiplere saniyede 20/35/50/65/80 (+20% ek Saldırı Gücü) büyü hasarı verir (canavarlara %20 ilave hasar) ve 3 saniye boyunca %30/35/40/45/50 daha hızlı hareket eder. Shyvana’nın Hareket Hızı avantajı zamanla azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı’nın süresini 1 saniye uzatır (en fazla 4 saniye).
Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı toprağı kavurur ve kavrulan alanda duran rakiplere hasar vermeye devam eder.


Alevli Nefes

Bedel: Bedelsiz
Menzil: 925

Shyvana’nın fırlattığı ateş topu, karşısına çıkan bütün rakiplere hasar verir ve hedefin üstünde köz oluşturarak, 4 saniyeliğine işaretler. Shyvana’nın işaretli hedeflere yaptığı normal saldırılar, isabet ettiği hedeflerin o anki azami Can değerlerinin belli bir yüzdesini hasar olarak verir.

Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, Shyvana’nın önünde koni şeklinde bir alanda bulunan bütün rakipleri ateşe boğar.

Shyvana’nın fırlattığı ateş topu, içinden geçtiği bütün rakiplere 60/100/140/180/220 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 5 saniyeliğine onları zayıflatır. Shyvana’nın zayıflatılmış hedeflere yaptığı normal saldırılar, isabet ettiği hedeflerin o anki azami Can değerlerinin %2’sine eşdeğer miktarını büyü hasarı olarak verir.
(Canavarlara karşı en fazla 100)Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, Shyvana’nın önünde koni şeklinde bir alanda bulunan bütün rakipleri ateşe boğar.


Ejderin Öfkesi

Bedel: Saniyede 5 Öfke
Menzil: 1000

Shyvana ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yoluna çıkan rakipler hasar alır ve hedef konuma doğru savrulurlar.

Shyvana pasif olarak her saniye Hiddet kazanır ve normal saldırıda 2 Hiddet elde eder.

Aktif: Shyvana bir ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yol üzerindeki rakipler 175/300/425 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve hedef noktaya doğru savrulur.
Pasif: Shyvana 1,5 saniyede bir 1/2/3 Öfke üretir. Normal saldırılar 2 Öfke üretir.

Efsane

Ejderhayla insanın birlikteliğinden doğma bir melez olan Shyvana, hayatı boyunca aidiyet hissinin peşinden koştu. Gördüğü kötü muamele ve önyargı, onu vahşi bir savaşçıya dönüştürdü; Shyvana’nın yoluna çıkmaya cüret edenler, içindeki ateşli canavarla tanışır oldu.

Ejderhalar, genç kızın yarı ejder kanını bir garabet olarak gördü; Shyvana, gençliğini acımasız bir ejder tarafından kovalanarak geçirdi. Sürekli kaçmak zorunda olan, ejderha toplumunun dışladığı baba kız, yuva nedir bilmedi. Sayısız dövüşlerin sonunda, Shyvana kindar ve hırçın biri haline geldi. Yıllar süren kaçak hayatından sonra, babası peşlerindeki ejderhaya yenik düştü ama ölürken rakibini ağır yaralamayı başardı. Üzüntüden ve öfkeden deliye dönen Shyvana, babasının yaralı katilinin peşinden gitti. Derken aynı ejderin peşindeki bir grup insana rastladı. Adamlar Shyvana’ya korku dolu gözlerle bakarken, liderleri kıza sükunetle yaklaştı. Adam kendini Demacia Prensi Jarvan IV olarak tanıttı ve Shyvana’ya intikam arayışında yardımcı olmayı önerdi. Birlikte, Shyvana’nın babasını katleden ejderhayı buldular. Shyvana insanların sağ kalmasını beklemiyodu; ama ateşle çeliğin çarpışmasında, insanlar olağanüstü bir kuvvetle savaştı. Demir kıyafetli savaşçılar, rakiplerini safdışı bırakırken Shyvana ölümcül darbeyi indirerek, canavarın kalbini bedeninden söktü. Yarı ejderin yırtıcılığından etkilenen Jarvan, ona seçkin muhafızlarının arasında bir yer teklif etti. Shyvana insanların gözlerindeki korkuyu görebiliyordu; ama bir yuvanın özlemi içerisindeydi. Jarvan’ın sözüne güvenerek teklifi kabul eden yarı ejder, artık bir Demacia savaşçısı olarak görev yapıyor. İnsanlar onun gücünü takdir etse de, Shyvana’ya karşı mesafeli davranıyorlar; o ise prensin gösterdiği nezaketin karşılığını içindeki ejder gücüyle vermeye çalışıyor ama insanların ondan korkmakta haklı olup olmadığını da merak ediyor.

”Ben gücümü ejderha ırkına kanıtlamışım; insanlar beni ne kadar zorlayabilir ki?”
— Shyvana

Arkadaşlar

  • Jarvan IV
  • Galio

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.