Menu
Anasayfa / Teknoloji / Donanım / Samsung’tan Apple’a Göz Tarama Teknolojisi Karşılığı Geliyor!

Samsung’tan Apple’a Göz Tarama Teknolojisi Karşılığı Geliyor!

Samsung'tan Apple'a Göz Tarama Teknolojisi Karşılığı Geliyor!

Samsung ve Apple arasındaki rekabet sadece akıllı telefonlarla sınırlı değil, bu iki şirket son teknolojik yenilikleri kullanarak da birbirlerine sürekli gözdağı veriyorlar. Apple’ın iPhone’lar için getirdiği parmak izi okuyucu teknolojisine karşılık olarak Samsung, yeni nesil cihazlarına göz tarama teknolojisini getirecek.

Stanford Araştırma Enstitüsü (SRI), Samsung’un mobil cihazlarda kullanması üzerine Iris on the Move (IOM) adındaki özel bir lisansı duyurdu. IOM teknolojisi ‘göz at ve git’ sloganıyla birlikte kullanıcılarıyla buluşacak. SRI’ın açıklamasına göre bu teknoloji hem hızlı, hem kullanımı kolay hem de parmak izi okuyucusuna göre 1000 kat daha güvenilir. SRI’ın Ürün Başkanı Mark Clifton, gelecek nesil IOM iris tanıma çözümünün yeni uygulamalar ve pazarlar yaratmak için mevcut pazarlarda mutlaka benimseneceğini belirtti.

Samsung’un bu teknolojiyi ilk olarak Uluslararası Güvenlik Konferası’nda tanıtılacak olan SamsungGalaxy Tab Pro 8.4 tablet üzerinde kullanacağı açıklandı. Bu teknoloji, belki de yakın bir zamanda Home tuşunun küçülmesine ya da bu tuşa olan ihtiyacın ortadan kalkmasına neden olacak. İlerleyen zamanlarda buna hep birlikte tanık olacağız.

Kaynak: AndroidHeadlines

Hakkında Murat Senturk

İşlediği ağır suçlar yüzünden mahkeme tarafından sınırsız kamu hizmeti cezası aldı ;( . Kendini Technoboss'a adayarak burada ceza süresinin dolmasını bekliyor.Bununla birlikte gereksiz detay olarak emekli fenomen ve eski modacı.

Bunlara da Göz Atabilirsin

CAT5, CAT5E, CAT6, CAT7 Kabloları ve Renk Sıralaması

CAT Kabloları Nelerdir? CAT6 Renk Sıralaması ve CAT5 Renk Sıralaması RJ45 (Registered Jack 45) “CAT” …

En İyi Android Ekran Videosu Çekme Programları

Android Ekran Kaydı Nasıl Yapılır? Android Ekran Videosu Kaydetme Programları Nelerdir? Android cihazlarda ekran kaydı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.