Naruto Filler Bölümler İzlenir Mi?

Hepimizin en sevdiği animelerden birisi olan Naruto’nun filler bölümleri hakkında çok soru aldığımız bir konuyu paylaşmak istiyorum. Çoğu kişi Naruto ve Naruto Shippuden serilerindeki “filler bölümleri izlemeli miyim?” veya “filler bölümleri önemli midir?” gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Eğer sizde bu animenin hayranlarından biriyseniz mutlaka söyleyeceklerime dikkat etmeniz gerekmektedir. Şimdi konumuza dönelim.

Filler bölümlerden bahsetmişken buraya tıklayarak Naruto Shippuden serisinin filler bölümleri tam listesine ulaşabilirsiniz.

Filler kelime anlamı ile “dolduru” manasına gelmektedir. Yani siz animeyi izlerken ana konunun bir anda bölünüp alakasız olayların veya geçmiş günlerden anıların anlatıldığı bölümlerdir.

Naruto ve Naruto Shippuden serilerinde çoğumuza sıkıcı gelen filler bölümlerin ardı arkası kesilmiyor fakat bu bölümler bazı konuları kavramamızda o kadar önemli yer kaplıyor ki gelecekte izleyeceğimiz olaylar arasındaki bağlantıları kurmamıza yarıyor.

Naruto’daki saymakla bitmeyen karakterleri bize çok iyi benimsetmekteler. Öyle ki, bazı karakterler var mahalleden 40 yıllık arkadaşınız gibi oluyor. Görünce sarılıp hal hatır sormak istediğiniz insanlara dönüyorlar. Hal böyle olunca filler bölümlerin önemi de ortaya çıkıyor.

Tamam kabul ediyorum bazı filler bölümler gerçekten sıkıcı ve izlemeseniz bile bir kaybınız olmayacak. Fakat, örneğin Naruto Shippuden’nin filler bölümlerinde anlatılan bazı konular size “vay arkadaş bu böyle miymiş?” dedirtecek cinsten. Özellikle Itachi’nin filler bölümlerini izlerken yeni bölüm gelsin diye sabırsızlıkla bekliyordum.

Bazı filler bölümlerde Naruto’nun küçüklüğünde yaşadığı olayları ve insanlarla kurduğu bağları anlatmakta. Bu da bize yoldaşları ile arasındaki dostluğun nasıl geliştiğini anlatıyor. Arada bir sırf komedi olsun diye alakasız bir hikaye oluşturmuşlar ve bizi güldürmeyi amaçlamışlar.

Naruto bölümleri ya filler ya da ana konu içeriklidir diyorsanız bu konuda yanlışınız vardır. Bazı bölümler yarı filler, yarı ana konu temalıdır. Eğer yeni bir bölümü izlemeye başlayıp, yine filler bölümmüş bunu kapatıp diğer bölüme geçeyim derseniz büyük hata yapmış olursunuz. Çünkü izlemekten vazgeçtiğiniz o bölümde bir yandan ana konu işlenirken diğer yandan flashbackler yapılarak olaylar arasındaki bağlantılar kuruluyordur.

Konuyu toparlayacak olursak Naruto serilerindeki bazı filler bölümler gerçekten sıkıcı olabiliyorken, bazı bölümler ise izlenmediği takdirde büyük kayıplar oluşturabilecek nitelikte. Yazının en başında sizin için paylaştığım Naruto Shippuden filler bölümlerinin tam listesine ulaşarak hem hangi bölümlerin filler olduğunu öğrenebilir hem de bölümlerin isimlerine bakabilirsiniz.

Bize vakit ayırdığınız teşekkür ederiz. Yeni bir konuda görüşmek dileğiyle.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.