Gizliliğe Önem Verenlere Android İçin En İyi VPN Uygulamaları

Herkese merhaba,

Gizlilik hayatımızın bir parçasıdır. Eğer interneti bilinçli ve doğru bir şekilde kullanmıyorsanız güvende değilsinizdir. Girdiğiniz siteler, baktığınız resimler ve izlediğiniz videolar sürekli izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.
Bilinçli ve doğru şekilde kullanma durumu burada geçerli oluyor. Eğer girdiğiniz siteler sizden telefon bilgilerinize erişmek istiyorsa ya da üyelik yaptırmaya çalışıyorsa mutlaka uzak durmalısınız. Hatta bazı siteler sizden kredi kartı bilgilerinizi isteyip hiç bir ücret alınmadığını iddia ederler. Arkadaşlar biraz mantıklı olalım hiç kimse sizden ücret istemiyoruz diyip kart bilgilerinizi talep etmez. Böyle şeyler ile karşılaştığınızda anında siteyi kapatın.

Şimdi gelelim neler yapabileceğinize;
Arkadaşlar eğer akıllı telefonunuzda girdiğiniz sitelerin kaydının tutulmasını istemiyorsanız mutlaka gizli sekme kullanın. Gizli sekmeler, girdiğiniz sitelerin geçmişe kaydedilmesini engeller, çerez ve site verilerinin tutulmasını önler. Gizli sekme açabilmek için tarayıcınızın üst köşesindeki menüye dokunup “Yeni Gizli Pencere” yazısına basmalısınız.

İkinci işlem ise yazımızın da konusu olan VPN kullanmak.
Açılımı Virtual Private Network olan VPN sayesinde sanal bir ağ oluşturarak internete bağlandığınız ağı sizin eviniz değilde başka bir yer olarak göstermenizi sağlıyor. Örneğin siz fiziksel olarak İstanbul’dan internete bağlısınızdır, VPN kullanmak sizi Hollanda’da yaşayan biri olarak gösterebilir. Konum ve bağlantı bilgilerinizin değiştirilmesi takip edilebilirliğinizi önlemektedir.

Gelelim gizliliğe önem verenlere android için en iyi VPN uygulamaları listesine.

1. VPN Master

Reklam içermesine karşın sade ve hoş bir tasarıma sahip. Güvenliğiniz için verileri şifreleyerek rahatça gezinti yapmanıza olanak sağlıyor.

İndirmek için tıklayınız.

VPN Master İndir

2. Free VPN Betternet

Adı üstünde ücretsiz bir VPN uygulaması. Çoğu kişinin kullanmaktan memnun olduğu gaye hızlı bir bağlantı sağlayan uygulamadır.

İndirmek için tıklayınız.

Betternet VPN İndir

3. Hola VPN

Chrome uzantısı da bulunan Hola VPN’in en büyük özelliği Türkçe dil desteğinin bulunması. Bu sayede ayarlar kafanız karışmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

Hola VPN İndir

4. Browsec VPN

Konumlar arasında hızlıca geçiş yapabilmek ve hızlı bir bağlantı için kullanabilirsiniz. Premium özelliklerinde daha fazla konum erişimi, turbo hız ve daha iyi sunuculara erişim imkanı veriyor.

İndirmek için tıklayınız.

Browsec VPN İndir

5. Opera Tarayıcı VPN

Tamamen ücretsiz olması, kalitesi ve kullanıcı dostu olması ile zaten büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. En büyük özelliği ise tarayıcısının kendi VPN özelliğinin bulunması

İndirmek için tıklayınız.

Opera Web Tarayıcı İndir

6. Yoga VPN

Hoş ve sade bir arayüze sahip olup, denemenizi tavsiye ettiğimiz uygulamalardan birisidir.

İndirmek için tıklayınız.

Yoga VPN İndir

7. Turbo VPN

Reklamları her ne kadar istemeyen bir durum olsada Turbo VPN mağazadaki en popüler uygulamalardandır.

İndirmek için tıklayınız.

Turbo VPN İndir

Bu yazımızda sizlere internet erişiminizin gizliliği ve güvenliği için yapabilecekleriniz ve kullanmanızı tavsiye ettiğimiz en iyi VPN uygulamaları listesi yapmaya çalıştık. Umarız işinize yaramıştır.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.