Menu
Anasayfa / Teknoloji / Donanım / Samsung, 2016 Yılında İlk Katlanabilir Telefonu Üretebilir

Samsung, 2016 Yılında İlk Katlanabilir Telefonu Üretebilir

Samsung, 2016 Yılında İlk Katlanabilir Telefonu Üretebilir

LG G Flex 2 ve Samsung Galaxy S6 Edge ile telefonların olabildiğince kıvrımlara sahip olabileceğini gördük. Peki, bu telefonlar aynı zamanda katlanabilir ekranlara sahip olabilirler mi ? Eğer böyle bir şey yapılabiliyorsa ne zaman yayınlanacak ? Samsung’a göre katlanabilir telefonları2016 yılında görme şansımız yüksek.

Business Korea’nın haberine göre Samsung Display“Telefon Endüstrisi, katlanabilir ekranların 2016 yılında halka sunulabilir.” demiş. Bu söz, Samsung’un ekran ve görüntü işleriyle uğraşan bölümüne ait. Telefonun katlanabilir olması için sadece ekranın katlanması yeterli olmayacağını varsayarsak,  bu sözün doğruluğu tartışılır.

Örneğin, esnek telefonları baz alırsak sadece ekran değil tüm telefon esniyor. Bataryasından içindeki tüm donanımın bu esnemeye uygun bir şekilde tasarlanması gerekli. Şunu da söylemek gerekirse, telefon esnemiyorsa neden esnek ekran üretilsin?

Bütün bu ayrıntılardan sonra böyle bir telefon üretmek mümkün. Peki gerçektende 2016’da bu telefonu görebilecek miyiz? Bunu görebilmek için bir yıl daha beklememiz gerekecek.

Kaynak : UberGizmo

Hakkında Murat Senturk

İşlediği ağır suçlar yüzünden mahkeme tarafından sınırsız kamu hizmeti cezası aldı ;( . Kendini Technoboss'a adayarak burada ceza süresinin dolmasını bekliyor.Bununla birlikte gereksiz detay olarak emekli fenomen ve eski modacı.

Bunlara da Göz Atabilirsin

CAT5, CAT5E, CAT6, CAT7 Kabloları ve Renk Sıralaması

CAT Kabloları Nelerdir? CAT6 Renk Sıralaması ve CAT5 Renk Sıralaması RJ45 (Registered Jack 45) “CAT” …

En İyi Android Ekran Videosu Çekme Programları

Android Ekran Kaydı Nasıl Yapılır? Android Ekran Videosu Kaydetme Programları Nelerdir? Android cihazlarda ekran kaydı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.